PAGEV Öğrenci - Sanayici Buluşmasının Konuğu Selçuk AKSOY oldu...

“PAGEV ÖĞRENCİ - SANAYİCİ BULUŞMALARI” devam ediyor…

PAGEV Geçmiş Dönem Başkanı Selçuk AKSOY,
Halkalı PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikteydi…

PAGEV, geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında başlattığı Öğrenci-Sanayici Buluşması Etkinliğini bu dönemde de sürdürüyor. PAGEV okullarında okuyan öğrenciler, plastik ve plastik sanayini yakından tanımaya devam ediyorlar. Bu kapsamda, PAGEV ve okul idaresi tarafından düzenlenen ÖĞRENCİ - SANAYİCİ BULUŞMASI etkinliğinin konuğu PAGEV Geçmiş Dönem Başkanı ve PLASFED Başkanı Selçuk AKSOY oldu.

Halkalı PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen seminer ile sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlı iş gücü potansiyeli olan öğrencilerin plastik ile ilgili oluşmuş yargılarını ve beklentilerini berraklaştıracak ve okul sonrası iş yaşamlarına en hızlı biçimde uyum sağlamaları hedeflenmektedir.

ÖĞRENCİ - SANAYİCİ BULUŞMASI’nın açılış konuşmasını yapan PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz EROĞLU, uzun yıllardır PAGEV Yönetim Kurulu’nda değişik görevlerinin yanı sıra iki dönem Başkanlık görevini sürdüren Selçuk AKSOY’un başkanlığı döneminde PAGEV’in önemli hamleler yaptığını söyledi. Öğrencilerin çatısı altında eğitim gördükleri Halkalı PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temelinden itibaren önemli bir kısmının Selçuk AKSOY döneminde inşa edildiğini anlatan EROĞLU, Selçuk AKSOY’a geçmişten bu yana PAGEV ve plastik sektörümüze verdiği önemli katkı ve hizmetlerden dolayı da teşekkür etti. Selçuk AKSOY’un öğrencilerle buluşmasının gençler açısından önemli bir fırsat olduğunu da söyleyen EROĞLU, her iki okulumuzda da öğrenim gören öğrencilerimizin sektörümüzün geleceği olduğunu da ekledi.

Yaklaşık 300 öğrencinin izlediği etkinlikte konuşan PAGEV Geçmiş Dönem Başkanı Selçuk AKSOY, PAGEV’in okulunda öğrencilerle buluşmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek; eğitim ve çalışma hayatındaki önemli evreleri anlatarak plastik sektörüne giriş öyküsünü de anlattı. AKSOY, akademik anlamda almış olduğu eğitimi, kendi aile şirketinde değişik kademelerde çalışarak geliştirdiğini de ifade etti. Sektörün büyük oluşunun ve en azından önümüzdeki çeyrek asra da imza atacağının ortada olduğunu söyleyen AKSOY, plastik sektöründe iş olanaklarının sürekli artığının da altını çizdi. Plastik sektöründe eğitimli, kendini geliştirebilmiş ve işi ile ilgili fark yaratabilen herkese iş olanağı bulunduğunu söyleyen AKSOY, okulda alınan eğitimin önemli olduğunu ama gençlerin bir çok alanda dünyadaki gelişmelere açık olmasının şart olduğunu da belirterek, özellikle mesleki anlamda yeterli seviyede yabancı dil öğrenmelerinin de çok önemli bir fark yaratacağını ifade etti.

Konuşmasında, mesleki örgütlenmelerin her anlamda sektörlere faydalı olduğunu aktaran PLASFED Başkanı Selçuk AKSOY; Türkiye’de ki mesleki örgütlenmeler içerisinde PAGEV’in ayrı bir yeri olduğunu ve PAGEV’in yapmakta olduğu faaliyetlerle diğer sektör kollarında örnek alınan belirleyici konumda bir STK haline geldiğini de belirtti. AKSOY, Türkiye’nin genç nüfus bakımından bölgesindeki ülkelere kıyasla daha şanslı olduğunu belirterek; plastik sektöründe çalışabilecek iyi eğitimli nitelikli genç nüfusun ülke kalkınmasına da önemli yararlar sağlayacağını belirtti. Donanımlı genç işgücünün yetişmesi için daha fazla eğitim yatırımına ihtiyaç duyulduğunu belirten AKSOY; okulda kazanılan eğitimin sektördeki firmalarda çalışacak gençlerle anlam kazanacağını ifade ettiği konuşmasında; gençlere boş zamanlarında ya da tıpkı kendisinin yaptığı gibi yaz tatillerinde plastikle ilgili işletmelerde staj yapmaları gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasında plastik atıklarla ilgili geri dönüşümün önemine vurgu yapan Selçuk AKSOY; kamuoyunda bir takım çevrelerce oluşturulmuş plastikle alakalı önyargılı tutumların bu işin eğitimini almakta olan gençlerce kırılabileceğini belirtti. Konuşmasının sonunda gençlerden gelen “İş yaşamınızda Neden Plastik’i seçtiniz ?”sorusuna ise “sürekli gelişimlere açık ve etkileşim halinde bulunduğu diğer sektörlerinde gelişimine katkı sağlamakta olan bir sektörün içinde bulunmasının kendisine her zaman için artı değerler katabileceğine inandığım için” yanıtını veren AKSOY; kendi işletmesi içinde de, gelişime öncelik veren insanlarla birlikte çalışmanın önemine de vurgu yaptı.

Öğrencilerin ilgi ile izledikleri seminer sonunda PAGEV geçmiş dönem Başkanı ve PLASFED Başkanı Selçuk AKSOY’a günün anısına istinaden PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz EROĞLU tarafından bir plaket verildi.

Etiketler

Sayfa başına dön