Projelerimiz

Türk Plastik sektörünün çatı kuruluşu PAGEV, üstlendiği misyon paralelinde sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bir çok projeye imza atmaktadır.

PAGEV Voc-Test Merkezi projesiyle sektörümüzde enjeksiyon, ekstrüzyon, termoform, şişirme makinaları başında mesleğini icra eden personelimizin mesleğinin anayasısını, sahip olması gerekli bilgi ve becerileri tanımladığımız Meslek Standartlarını ve sahip olması gerekli yeterlilikleri becerileri tanımladığımız mesleki yeterlilikleri tanımlıyoruz ve hazırlıyoruz. PAGEV Voc-Test Merkezimizde, hazırladığımız meslek standartları ve yeterliliklere göre bu personelin test edilip belgelendirilmesi, yani ölçme ve değerlendirmesi yapılacaktır.

Chemical Movetech Projemizde, kimya sektöründe çalışanların özellikle üretim prosesleri, atık yönetimi konularında mesleki bilgi düzeylerini ve becerilerini geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla daha önce İspanya Fondo Formacion Euskadi koordinatörlüğünde yürütülen “CHEMIFOR” projesinin sonuçlarının ve metodolojisinin Kimya Sektörünün yerel ihtiyaçları göz önüne alınarak ülkemize transfer edilmesini hedeflemekteyiz.

"Sorumlu Endüstri, Sorunsuz Çevre" kavramına olan inancımızla Avrupa Birliği Komisyonu tarafından başlatılmış olan Waste Free Oceans (Atıksız Denizler Vakfı) Türkiye Ortadoğu ve Afrika Başkanlığını üstlenmekteyiz. Bu projemiz çerçevesinde 69 ülkenin deniz atıklarının temizlenmesinden sorumluyuz.

Etiketler

Sayfa başına dön