PAGEV AKADEMİ'de Üretim Maliyetlerinin Düşürülmesinde Dolguların Kullanımı Eğitimi Yapıldı

PAGEV AKADEMİ'de Üretim Maliyetlerinin Düşürülmesinde Dolguların Kullanımı Eğitimi Yapıldı

Günümüzde, plastik mamul imalat süreçlerinde, hammadde yapısını iyi bilmek, imal edilecek ürünün kalitesi ve maliyetleri üzerinde direkt etkilidir. Plastik mamul imalatı yapan işletmelerin genelinde, hammadde özellikleri ve yapıda kullanılan katkılar hakkında yeterli bilgiye sahip olunmaması sonucu makinaların çalışma kapasiteleri düşmekte, işletmeler için zaman ve para kaybına yol açmaktadır. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), eğitim misyonu kapsamında kurduğu PAGEV Akademi ile proseste verimliliği sağlamak, yüksek maliyetleri düşürmek, karşılaşılan sorunların doğru ve zamanında çözülmesini sağlamak amacıyla, teknik eğitimlerini sürdürmektedir.

PAGEV son olarak "Üretim Maliyetlerinin Düşürülmesinde Dolguların Kullanımı" konusunu mercek altına aldı. Sektörün üretim, Ar-Ge, yönetici, teknik personel, öğretmen ve operatörlerine yönelik düzenlenen seminer, İKMİB Eğitim Salonun'da gerçekleşti. Seminerin eğitmenliğini, Rüstem Polat Plastik Eğitim, Danışmanlık, Ar-Ge bünyesinden, Polimer Bilimi ve Teknolojisi Danışmanı Rüstem Polat üstlendi. Eğitim kapsamında dolgu ve katkılar ile ilgili detaylı bilgi verildi.

Polimer Bilimi ve Teknolojisi Danışmanı Rüstem Polat "Üretim Maliyetlerinin Düşürülmesinde Dolguların Kullanımı " konusu kapsamında hazırlamış olduğu eğitimde; ana başlıklar olarak; Dolgu kabul eden plastik türleri, Kullanılan dolgular ve özellikleri, Dolguların olumlu ve olumsuz etkileri, Katılma oranları ve yöntemleri, Maliyete etkileri ve maliyet hesaplama, Üretim parametrelerine etkileri, Ürün özelliklerinin kontrolü ve iyileştirme konularıyla ilgili dinleyicilere bilgiler verdi.

Soru ve cevap kısmının ardından tamamlanan eğitime katılan dinleyiciler, PAGEV organizasyonundan duydukları memnuniyetlerini de ifade ettiler.

Etiketler

Sayfa başına dön