PAGEV Akademi'de Ekstrüzyon Proses Esasları ve Problem Giderme Eğitimi Gerçekleşti

PAGEV Akademi'de Ekstrüzyon Proses Esasları ve Problem Giderme Eğitimi Gerçekleşti

Günümüzde, plastik ekstrüzyon ile imalat süreçlerinde, işleme prosesini iyi bilmek, imal edilecek ürünün kalitesi ve maliyetleri üzerinde direkt etkilidir. Ekstrüzyon prosesi ile imalat yapan işletmelerin genelinde, plastik ekstrüzyon prosesinin teorisine hakim olunmaması ve hatalı ürünlerdeki duruşlardan ötürü makinaların çalışma kapasiteleri düşmekte, işletmeler için zaman ve para kaybına yol açmaktadır. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), eğitim misyonu kapsamında kurduğu PAGEV Akademi ile proseste verimliliği sağlamak, yüksek maliyetleri düşürmek, karşılaşılan sorunların doğru ve zamanında çözülmesini sağlamak amacıyla, teknik eğitim seminerlerini hayata geçirmiştir.

PAGEV son olarak “Ekstrüzyon Proses Esasları ve Problem Giderme Eğitimi” konusunu mercek altına aldı. Sektörün üretim, Ar-Ge, yönetici, teknik personel, öğretmen ve öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim, 5* Radisson Blu Conference Center & Airport Hotel Eğitim Salonun’da gerçekleşti. Seminerin eğitmenliğini, Rüstem Polat üstlendi. Eğitim kapsamında ekstrüzyon prosesi ve ürün geliştirme ile ilgili detay ve gelişmeler sektör temsilcileri ile paylaşıldı.

Eğitimci Rüstem Polat “ Ekstrüzyon Proses Esasları ve Problem Giderme Eğitimi” konusu kapsamında hazırlamış olduğu sunuma başladı. “Ekstrüzyon Proses Esasları ve Problem Giderme Eğitimi” seminerinde ana başlıklar olarak; Ekstrüzyon Prosesi Öncesi Bilinmesi Gerekenler, Ekstrüzyona Uygun Malzeme Tipleri, Ekstrüzyon Uygulama Örnekleri, Ekstrüzyonda Problem Tanımlama ve Çözüm Yöntemleri konularıyla ilgili teknolojiler ve sorunlar ele alındı.

Soru ve cevap kısmının ardından tamamlanan eğitime katılan dinleyiciler, PAGEV organizasyonundan duydukları memnuniyetlerini de ifade ettiler.

Etiketler

Sayfa başına dön