Öğrenci - Sanayici Buluşması'nda, Halkalı PAGEV Lisesi öğrencileri, Gür Plastik tesislerini incelediler...

PAGEV’ in “Öğrenci - Sanayici Buluşması Etkinliği” kapsamında Halkalı PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Gür Plastik tesislerini ziyaret etti...

PAGEV’ in başlattığı “Öğrenci - Sanayici Buluşması Etkinliği” çerçevesinde düzenlenen fabrika gezileri ve plastik sektörünün duayenleri ile gerçekleşen buluşmalar, öğrencileri sektöre hızlı bir biçimde adapte etmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda PAGEV okullarında okuyan öğrencilerimiz, plastik ve plastik sanayini yakından tanıma fırsatı bulmaktalar. Bu amaçla, Halkalı PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 30 kişilik öğrenci grubu, öğretmenleri eşliğinde Selimpaşa Sanayi Bölgesi’nde bulunan PAGEV Üyelerinden Gür Plastik firmasının tesislerinde üretim sahasını canlı anlatım eşliğinde inceleme fırsatı elde ettiler.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu ve Gür Plastik Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Kirezli ve Hakan Kirezli'nin de katıldığı incelemede, Gür Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Alper Varınca tarafından gerçekleştirilen anlatımla, plastik üretim teknolojileri ile ilgili bilgilendirilen öğrenciler, yakın gelecekte yer alacakları sektörle ilgili önemli bilgilere de ulaştılar. Tesislerde üretimi yakından inceleyen öğrenciler, plastik üretimi ile ilgili merak ettikleri bir çok soruya da canlı olarak yanıt bulma fırsatına kavuştular. Tesis turunun ardından Gür Plastik Toplantı Salonunda yapılan plastik sektörü ve gençlerimizin geleceğinin konuşulduğu görüşmede öğrencilerimize geleceklerini yönlendirmelerine katkı sağlayacak detaylı bir brifing de verildi.

Teknik liselerde eğitim alırken güncel teknolojiyi pratik anlamda görme imkanı olmayan öğrenciler, Türk sanayiine 1973'ten beri hizmet veren, ilaç endüstrisinin plastik ambalajları konusunda oldukça hassas üretimler gerçekleştiren Gür Plastik firmasını ziyaret etme fırsatını bularak, plastik sektörünün üretim ve kalite zenginliğine de tanık oldular.

Etiketler

Sayfa başına dön