Mustafa TANRIKULU

1984 Nevşehir doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Mezun. İş yaşamına aktif olarak 16 yaşından itibaren başladı. İlk olarak Tanrıkulu Geri Dönüşüm firmasında çalıştı. Aile şirketindeki departmanlarda iş süreçlerinin tamamını yaşayarak öğrendi. Şirket ortağı olarak parçası olduğu Tanrıkulu Geri Dönüşüm firmasının ardından Tanrıkulu Plastik’in Kurucu Ortağı olarak sektördeki konumunu güçlendirdi. 

2016 yılına gelindiğinde Tanrıkulu Kauçuk ve Döküm A.Ş. olarak kendi markasını kurdu. Sakarya-Akyazı’da 30 dönüm alan üzerine yeni fabrika yatırımına imza attı. Sürdürülebilir büyüme trendiyle ülkemizdeki yatırım, üretim ve istihdama katkı sunan Mustafa Tanrıkulu, son olarak kauçuk zemin üretimi yapan “Has Kauçuk” ve spor aletleri üreten “Alin Spor” markalarını şirketler grubuna kattı. Tanrıkulu Döküm firması da bir diğer markası olarak öne çıktı. 

Daha temiz daha yaşanabilir dünya hedefiyle üretimini sürdüren Tanrıkulu Kauçuk ve Döküm Şirketler Grubu, doğaya atıldığı için çevresel kirlilik oluşturan Ömrünü Tamamlamış Lastikleri (ÖTL), geri dönüştürerek hem çevresel kirliliği azaltıyor hem döngüsel ekonomi modeline hayat veriyor. “Sorumlu Endüstri Sorunsuz Çevre” mottosu ile geri dönüşümün, ülkemizde “endüstri” olarak büyümesini hedefleyen Mustafa Tanrıkulu, yeşil ekonominin gelişimine katkı sunmak amacıyla PAGEV ve MÜSİAD başta olmak üzere pek çok dergi ve gazetede makaleler kaleme alıyor. Konuk olduğu televizyon programlarında, recycle farkındalığının arttırılarak Türkiye’nin, Avrupa’daki Yeşil Mutabakat kapsamında gelişimini hızlandırmayı amaçlıyor.

İş yaşamına erken adım atan Genç Sanayici Mustafa Tanrıkulu, ülkemizdeki önemli sivil toplum örgütlerinde aktif rol alıyor. PAGEV Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Tanrıkulu ayrıca MÜSİAD ve Çocuk Oyunları Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi. Evli olan Mustafa Tanrıkulu, üç çocuk babası.

Sayfa başına dön