11. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi

OrganizatörPAGEV
Yer
Hilton İstanbul Bomonti Hotel
Tarih
6-12-2016--
İletişim
Açıklama

PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi Organizasyon Komitesi adına sizleri 6 Aralık 2016 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel'de düzenlenecek olan 11. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyarız. Geleneksel olarak Plast Eurasia Fuarı'ndan bir gün önce düzenlenen ve otomotiv plastiklerini konu alan 9. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi’nin devamı niteliğinde olan Kongremiz bu yıl “Ulaşım araçlarının Geleceği; PLASTİKLER” teması ile gerçekleştirilecektir.

Sizlerin de bildiği üzere ulaşım araçları çözümleri geliştiren tasarımcıların yüksek performans, rekabetçi fiyatlandırma, stil, güvenilirlik, konfor, güvenlik, dayanıklılık, yakıt verimliliği ve çevreye en az etki arasında doğru dengeyi kurması gerekir. Bu parametreleri optimum şekilde karşılayan ve geleceğin ulaşım araçlarını şekillendirecek olan tek malzeme ise plastik olarak kabul edilmektedir. Plastik parçalar diğer parçalara göre yüzde 50 daha hafif olur, bu da yakıt ekonomisinde % 25-35 iyileşme demektir. Araçlarda eksilen her kilogram, çalışma ömrü boyunca 20 kilogram daha az karbondioksit salması anlamına gelir. Plastikler, mühendislik standartlarına göre değerlendirmeden geçtiği zaman yangın güvenliğinden taviz vermeyen, yükte hafif çözümler ortaya koyar. Aynı zamanda uçak sanayisi de plastiğin ve tasarım yeniliklerinin birbirine nasıl bağlı olduğuna güzel bir örnektir ve bu sektörde kullanılan plastiklerin 2018 yılında 10.5 milyar $ büyüklüğünde bir pazar hacmine ulaşması beklenmektedir.

Ulaşım sanayinin her geçen gün gelişen ve artan yeni taleplerine en etkili çözümün plastik uygulamaları ile sağlanacağına dikkat çekmeyi amaçlamayan Kongremiz, ulaşım sektörünün önde gelen uzmanları, akademisyenleri, iş liderleri ve yatırımcıları için eşsiz bir fikir alışveriş ortamı sunacaktır. Dünyanın dört bir yanından tanınmış önde gelen şirketlerden konuşmacıların ve uzmanların bilgilerini paylaşacağı Kongremizde yer almanızdan Vakfımız adına kıvanç duyarız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sayfa başına dön