Vakıflar Haftası Töreninde, PAGEV'e başta eğitim, geri dönüşüm ve istihdama katkıları olmak üzere yaptığı hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi.

Her yıl 9-15 Mayıs günlerini kapsayan hafta Vakıflar Haftası olarak kutlanmakta olup, geçmişten bu yana kültürümüzün önemli bir parçası olan Vakıf ve Vakıf kültürü hakkında bir dizi etkinlikler düzenlenmektedir.


Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Vakıf İnsan Ödülleri programına; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Vakıflar Müdürlüğü Yöneticileri, PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu’da katıldılar. Vakıflar Haftası nedeniyle demeç veren PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu; “Vakıflar sadece geçmiş değil, esasen gelecektir. PAGEV Vakfı, meslek liseleri ile geleceği, PAGÇEV ile çevreyi, PLASTEURASIA Fuarı ile teknolojiyi, Mükemmeliyet Merkezi ile Ar-Ge’yi, temsili ile ise de Türkiye’yi destekler” dedi.


Vakıflar Haftası nedeniyle, İstanbul, Küçükçekmece’de bulunan PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Konferans Salonunda da bir program gerçekleştirildi. Vakıf Haftası programına; Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rafet Fener, PAGEV Genel Sekreteri Ertan Güneş ile Küçükçekmece ilçesinde yer alan okulların yöneticileri, öğretmenleri ve öğrenciler de katıldılar.


PAGEV Genel Sekreteri Ertan Güneş yaptığı konuşmasında; “Yaklaşık 1000 yıldan bu yana süregelen Vakıf kültürü ve medeniyeti bizlere Atalarımızdan kalan önemli bir mirastır.  Tarih boyunca süregelmiş yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumsallaşmış hali olan Vakıf kültürümüz, sizlerin de bildiği üzere, bir hizmetin belirli koşullar çerçevesinde yapılarak gelecekte de sürdürülmesini amaçlamaktadır” dedi.


1989 yılında kurulan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı PAGEV’in faaliyetlerini de anlatan Güneş, 2003 yılında Kocaeli Gebze’de 500 öğrenci, 2013 yılında ise Küçükçekmece’de 1500 öğrenci kapasiteli 2 adet okulu Vakıf olarak Milli Eğitimin hizmetine kazandırdıklarını da kaydetti. 

PAGEV’in kurmuş olduğu her iki okul ile de sağlam bağlarının devam etmekte olduğunu anlatan Ertan Güneş, PAGEV olarak okullarımızın ihtiyaçları dahilinde gerekli katkı ve desteklerini vermeyi sürdürdüklerini ifade ederek, Türkiye genelinde plastik alanında bölümleri olan, Yalova Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi olmak üzere birçok yüksek okul ve Meslek Liselerine teknolojik anlamda katkılar verdiklerini de aktardı.


Törenin son bölümünde Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rafet Fener tarafından, Türkiye genelinde plastik eğitiminin sürdürülebilirliği ve gelişimi adına yapmış olduğu önemli çalışmalarından ötürü PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu adına hazırlanan teşekkür plaketini, PAGEV Genel Sekreteri Ertan Güneş’e takdim etti.

Etiketler

Sayfa başına dön