TÜRK PLASTİK SEKTÖRÜ K FUARI’NDA DÜNYA İLE BULUŞACAK

PAGEV 200 kişilik heyetle Almanya yolcusu

Üretim kapasitesiyle bugün dünyada 6’ıncı, Avrupa’da ise Almanya’nın ardından ikinci sırada yer alan Türk plastik sektörü, dünyanın en büyük plastik ve kauçuk organizasyonlarından biri olan K Fuarı’na çıkarma yapmaya hazırlanıyor. 19 Ekim tarihinde Almanya’da kapılarını açacak olan fuarı 200 kişilik bir heyetle ziyaret etmeyi planlayan PAGEV, hem dostluk hem de ticaret bağlarını güçlendirecek.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) plastik sektörünün uluslararası arenada adını duyurmaya ve sektör temsilcilerini rakipleri ile aynı platformda buluşturmaya devam ediyor. Vakıf, dünya plastik sektörünün en prestijli buluşması olan ve üç yılda bir düzenlenen K Fuarı’na 200 kişilik Türk plastik heyeti ile damgasını vurmaya hazırlanıyor. Fuarda Türk plastik sektörünü temsil edecek olan PAGEV, darbe girişiminden sonra yabancı basında oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıyı kaldırmak ve ihracatçımızın önünü açmak için Avrupalı plastik sektör dernekleri başkanlarına “Türk Ekonomisinin ve Plastik Sanayinin Gücü ve Geleceği” konulu bir sunum da yapacak.

19-26 Ekim 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde 20. kez kapılarını açacak olan fuar, plastik sanayi ve plastik işleme sektörleri hakkında bilgi almak isteyen herkes için yine yol gösterici nitelik taşıyacak. Fuarda; plastik işleme makinaları, plastik ve plastik ürünler, teçhizat, hammadde, yardımcı malzemeler ve aletler sergilenecek. Türk firmaları da, ürünlerini ve şirketlerini tanıtma, sektördeki en son yenilikleri görme ve yeni bağlantılar yapma fırsatını yakalayacak.

Plastik ve kauçuk alanında dünya çapındaki yeniliklerin görülmesi açısından K Fuarı’nın büyük önem taşıdığı belirten PAGEV Yönetim Kurulu 1. Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç, “PAGEV olarak, plastik sektörünün dünya çapında her sene düzenlenen en büyük ikinci fuarı olan PlastEuraisa’yı TÜYAP ile beraber 26 yıldır organize ediyoruz. Diğer taraftan sektörün en büyük plastik fuarı olan “K” yı kaliteli bir organizasyon ile sektör temsilcileriyle buluşturuyoruz. Bu yıl 20. kez düzenlenecek K Fuarı’na 200 kişilik dev bir heyetle çıkarma yapmaya hazırlanıyoruz. Heyetimizin en verimli iş bağlantılarını yapması için K fuarının düzenleyicisi Messe Dusseldorf’un Türkiye temsilcisi Tezulaş fuarcılık ile kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Sektörde rekabetçi bir yaklaşımla, dünyada hızla büyüyen Türk plastik sektörü, fuarda son teknolojik gelişmeleri de yakından takip etme imkanı yakalayacak” dedi.

Etiketler

Sayfa başına dön