POLYTALK Konferansına Çevre Bakanımızla Katılıyoruz

AVRUPA’DA SEKTÖREL ÖNCÜLÜK HEDEFİNE BİR ADIM DAHA….

Dünya’nın en onemli Çevre ve Plastik konferansı PolyTalk Konferansı bu sene, Brüksel'de düzenlenecektir. Istanbul Plastik Deklerasyonu ile ortaya koyduğumuz Avrupa’da öncü olma misyonumuz çerçevesinde organizasyon komitesinde paydaşımız PlasticEurope ile PAGEV birlikte çalıştık.

"Okyanuslarda Sıfır Plastik Atık" başlıklı stratejik ve çok paydaşlı bu konferansta uluslararası örgütler, hükümet yetkilileri, ülkelerin çevre bakanlıklarından gelen temsilciler, sivil toplum kuruluşları, plastik sanayisi ve araştırma toplulukları bir araya gelecektir.

Polytalk'ta yer alacak Bölgesel Sorunlar ve Çözümleri Hakkında Üst Düzeyli Panelde davetlimiz Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Fatma Güldemet Sarı yanında Vakfımız Başkanı Sayın Yavuz Eroğlu da konuşmacı olarak yer alacaktır. Panelistler Birleşmiş Milletler tarafından yakın zamanda New York'ta koyulan hedefler doğrultusunda deniz atıklarıyla mücadele üzerine kendi proje ve planlarını sunacaktır.

Plastik sanayisinin ve değer zincirinin “Sorumlu Endüstri” kavramı çercevesinde deniz atıklarıyla mücadele planlarının geliştirilmesine yaptığı ve yapacağı katkıları bu etkinlikte paylaşacağız. Söz konusu etkinliğe katılmak için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

İLGİLİ DÖKÜMANLAR

Etiketler

WFO
Sayfa başına dön