PLASTİK SEKTÖRÜNÜN OYUNCULARI IDENTIPLAST’TA BULUŞTU

IDENTIPLAST ULUSLARARASI PLASTİK GERİ DÖNÜŞÜM & GERİ KAZANIM KONFERANSI’NDA 2015’TE PLASTİK ATIKLAR İÇİN AYIRMA, GERİ DÖNÜŞÜM VE GERİ KAZANIM TEKNOLOJİLERİNDEKİ EN SON YENİLİKLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI.

Avrupa’nın plastik geri dönüşümüne ilişkin bir numaralı etkinliği olan IdentiPlast, 1997 yılından beri plastik atık yönetimi konusundaki “En İyi Uygulamaların” tüm paydaşlar arasında alışverişini sağlıyor. AB Parlamentosu Çevre, HS-GG Komisyonu Başkanı, AB’deki lider Atık Yönetimi kuruluşları ve PAGÇEV Başkanı Yavuz Eroğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, AB’nin Atık Yönetimindeki gelecek vizyonu masaya yatırıldı. Identiplast konferansı Londra, Madrid, Varşova ve Paris’in ardından bu yıl Roma’da düzenlendi.

Avrupa Komisyonu, “Döngüsel Ekonomi” kavramını AB genelinde tanıtmaya yönelik girişimleri kapsamında “Döngüsel Ekonomiye Doğru: Avrupa İçin Sıfır Atık Programı” başlıklı çalışmalar yürütüyor. IdentiPlast 2015, katılımcıların döngüsel ekonomi girişiminin getirdiği güçlükleri ve fırsatları tespit edip tartışabilecekleri dinamik bir forum oluşturdu.

IdentiPlast 2015’te plastik atıklar için ayırma, geri dönüşüm ve geri kazanım teknolojilerindeki en son yenilikler görücüye çıktı. Konferansa; yerel yetkililer ve belediyeler, kanun koyucular, atık yönetimi alanında faaliyet gösteren firmalar: toplayıcılar, ayırıcılar, plastik üreticileri, mamul üreticileri, kompaund üreticileri, geri dönüşümcüler, ekipman üreticileri ve geliştiriciler, ürün tasarımcıları ve üreticileri, akademi ve araştırma enstitüleri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Sayfa başına dön