PAGEV Yönetim Kurulu Heyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık’a sektör sorunlarını ve çözüm önerilerini aktardı

PAGEV Yönetim Kurulu Heyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık’a sektör sorunlarını ve çözüm önerilerini aktardı

PAGEV Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı makamında ziyaret ederek, plastik sektörümüzün güncel konuları sorunları ve çözüm önerilerine dair PAGEV önerilerini paylaştılar. PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, PAGEV 2. Başkan Yardımcısı Ali Zeki Karadeniz, PAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özadam ve Özge Yavuz ile PAGEV Teknik Koordinatörü Yağmur Cengiz’den oluşan heyet 8 Eylül günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile görüştüler.

Güncel plastik sektör sorunları ile olası çözüm önerilerinin istişare edildiği görüşmede Bakanlığımız himayesinde başlatılan yerli oyuncak üreticilerine dair gündemdeki projenin aşamaları ve bundan sonraki süreçte atılacak adımlarda masaya yatırıldı. Plast Eurasia Fuarımız esnasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile PAGEV ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz Plastik, Kauçuk, Kompozit sektör buluşmasında gündeme getirdiğimiz, yerli oyuncak sektörünün canlandırılması projesinde çerçevesinde kurulması planlanan “Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi”nin öncelikli konum olarak Marmara Bölgesi’ne konuşlanması konusunda ortak mutabakata varıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; kısa sürede yerli oyuncakçılarımızın organize biçimde sektörün gelişimi, yurt dışı pazarlarda daha etkin pay alması, katma değeri yüksek yeni oyuncakların geliştirilmesi ve üretilmesi, tasarıma daha çok ağırlık vererek milli kültürümüz yansıtan kahramanların çizgi filmlerle de desteklenerek yeni nesil oyuncakların üretimi ve Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması çalışmalarında aktif rol alan PAGEV Vakfını kutlayarak, bundan sonraki süreçte de Bakanlık olarak desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Etiketler

Sayfa başına dön