PAGEV, Sanayi Bakanlığına Plastik Sektör Sorunlarını Sunuyor...!

Değerli Sektör Mensubumuz,

7 Aralık 2014 tarihinde sektörümüzün sorunlarını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Fikri Işık ve Bakanlığımız Bürokratlarının geniş katılımıyla PAGEV ev sahipliğinde düzenlediğimiz Plastik, Kauçuk, Kompozit Sektör Buluşması'nda paylaşma imkanı bulduk. Toplantının basına açık bölümünde Sayın Bakanımızın sektörümüze yönelik değerlendirmelerini burada istifadenize sunmaktayız.

Toplantıda plastik sektörü açısından öncelikli olarak; enerji ve hammaddeler yönünden daha rekabetçi bir sanayi oluşturmak, eğitimi ve öğretimi teşvik etmek, teknolojik gelişmeye yapılan yatırımı canlandırmak, istikrarlı ve tamamlayıcı düzenlemeler, sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmek için plastik endüstrisinden fikir almak gibi konu başlıkları ele alındı.


Sayın Bakanımızın isteği üzerine PAGEV tarafından Plastik Sektör Sorunları Raporu hazırlanacak olup Bakanlığımız ile yapacağımız bir sonraki görüşmede kendilerine sunulacaktır. Buna istinaden sektörümüzle ilgili karşılaşmış olduğunuz tüm sorunları ve çözüm önerilerini en geç 2 Ocak 2014, Cuma gününe kadar Vakfımız Teknik Koordinatörü Yağmur Cengiz'e (0212 425 13 13, [email protected]) iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,
PAGEV

Sayfa başına dön