PAGEV OKULLARINDA ÖNCELİK PLASTİK SEKTÖRÜNÜN...!

PAGEV OKULLARINDA ÖNCELİK PLASTİK SEKTÖRÜNÜN...!

Sizlerin çok değerli bağış ve katkılarıyla oluşturduğumuz PAGEV’in Gebze’den sonra ikinci okulu olan Halkalı PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2013 yılında eğitimin hizmetine girdi. Plastik sektörümüz ise her yıl 25 bin civarında nitelikli elemana ihtiyaç duyuyor... Plastik sektörümüzün yoğun bir biçimde ihtiyaç duyduğu nitelikli personel açığının giderilmesine yönelik kurulan okullarımız bu ihtiyacı karşılamaya başlamıştır. 2013-2014 eğitim öğretim yılında İstanbul Halkalı’da kurduğumuz okulumuz, statü olarak Anadolu Meslek Lisesi olarak hizmet vermekte olup, okula öğrenci alımı Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyguladığı Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemine göre yapılmaktadır. Ancak farklı bir okul tercihleyen öğrencilerin, okulumuza nakil talep etmeleri durumunda yerleşimleri mümkündür.

Uygulamaya göre öğrencilerin belirleyeceği okul tercihleri esas alınacak olup, yeni bir okul olan Halkalı PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde, sektörümüzün çalışanlarının, akrabalarının ve tanıdıklarının çocuklarını okulumuzda görmek bizleri son derece memnun edecektir. Gençlerin okula yerleşimleri hususunda, PAGEV mevzuat çerçevesinde gerekli tüm destek ve önceliği verecektir.

Konu hakkındaki talepler için Vakfımız personeli Erdoğan SIĞIN ([email protected] Tel.: 0212 425 13 13) ile temasa geçebilirsiniz.

Etiketler

Sayfa başına dön