PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'na İKMİB adı verildi...!

PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'na İKMİB’in adı verildi…!

PAGEV tarafından 2013 - 2014 eğitim öğretim yılında sektörün ve eğitimin hizmetine kazandırılan ikinci okul olan İstanbul Halkalı’da bulunan PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin konferans salonuna (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) “İKMİB Konferans Salonu” adı verildi. 30 Aralık 2014 günü gerçekleşen tören ile okulumuzun önemli bağışçıları arasında yer alan İKMİB’in isminin verilmesi törenine; PAGEV Yönetim Kurulu Üyeleri, İKMİB Yönetim Kurulu Üyeleri ile sektörün ileri gelen isimleri de katıldılar.

Törende bir konuşma yapan PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, plastik eğitimini geliştirmeyi ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara personel yetiştirmeyi amaçlayan okullarımıza önemli katkılar yapan kişi ve kuruluşların çok önemli bir sosyal sorumluluk üstlendiklerinin altını çizdi. Bu çalışmalar kapsamında da İKMİB’in okulumuza çok önemli destekleri olduğunu ve dolayısıyla konferans salonuna İKMİB adının verilmesinin de önemli ve yerinde bir karar olduğunun altını çizen Eroğlu, katkı ve desteklerinden ötürü İKMİB'e teşekkür etti.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz’de yaptığı konuşmada, Türk ekonomisinin öncü güçleri arasında yer alan kimya sanayinin, son 10 yılda alt sektörleri ile hızla büyüdüğünü belirterek, ihracat performansıyla da ülkemizin en fazla ihracat yapan sektörleri arasında yer alan kimyanın, rekor kırmaya devam ettiğini söyledi. İKMİB olarak ihracatı geliştirmeye yönelik çalışmalarının artarak süreceğine işaret eden Akyüz, PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonuna İKMİB adı verilmesinden dolayı da duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılan kurdele töreni ile PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunun açılışı yapıldı. Açılış töreninin ardından da PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İKMİB Konferans Salonu’nda, İKMİB Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

İKMİB, kurulduğu 1991 yılından bu yana kimya sektöründe ihracat yapan Türk firmalarının mesleki ahlak ve dayanışmasını korumayı; ihracatın artması, ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi ve ürünlere rekabet gücü kazandırılması için çalışmalarda bulunmayı, üyelerinin menfaatlerini korumayı, uluslararası arenada güçlü bağlantılar kurmasını ve yeni pazarlara açılmasını amaç edinmiştir. Bu amaçla, kimya sektörünün tüm alt sektörleri ile yakın ilişkiler içerisinde bulunarak sektördeki gelişmelerin, yeniliklerin yakından takip edilmesi ve yurt dışından yeni müşteriler kazanılması için dünya çapında organizasyonlara katılmakta ve bu organizasyonları Türkiye’de de devam ettirmektedir.

Etiketler

Sayfa başına dön