PAGEV’in işbirliği ile yapılan POLYESTER INNOVATIONS 2015 Konferansı uluslararası katılım ile gerçekleşti

PAGEV’in işbirliği ile yapılan POLYESTER INNOVATIONS 2015 Konferansı uluslararası katılım ile gerçekleşti

PAGEV ve CMT Events işbirliği ile 9-10 Haziran 2015 tarihlerinde Shangri-La Bosphorus İstanbul'da yapılan 'Polyester Innovations 2015' konferansı 'Tekstil & Nonwoven - Nihai Kullanım Uygulamalarının Değişen Dinamikleri' teması ile gerçekleştirildi.


Konferansın açış konuşmasını yapan PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, Türkiye PET sektörünün mevcut durumu ve buna ilişkin Koruyucu Gümrük Vergisi ile PAGEV ve Türkiye Plastik Sektörünün dünyadaki konumu hakkında kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Değişik ülkelerden profesyonellerin katıldığı konferansta; Tekstil ve Nonwoven Mamullerdeki Polyester Öncülüğündeki Büyümenin Değişen Dinamikleri, Küresel Polyester Piyasaları, Düşük Ham Petrol Fiyat Yönetiminde Küresel MEG Arz Talebi, Polyester Elyaf Piyasasına göre Sentetik Kumaş/Selüloz ve Pamuk Durumu , Şişeden Elyafa Geri Dönüşüm Teknolojisindeki Gelişmeler, Asya'nın İplik ve Tekstil Sektörünün Değişen Paradigması, Yüksek Performanslı ve Akıllı Kumaştaki Yenilikler, Marka Giysi Perspektifi: Hazır Giyim Sektöründe Sürdürülebilir Kaynak Kullanımı Stratejileri, Ev Tekstili için Fiyat Rekabetçi bir Piyasadaki Kalite Talebini Karşılamak ve Yeni Bikomponent Lifler ve Piyasa Uygulamaları gibi önemli konu başlıkları hakkında sunumlar ve görüş alışverişleri yapıldı.

Konferansın çarpıcı konularından biri de, geri dönüştürülmüş PET şişelerden iplik üretimi konusu oldu. İzleyiciler tarafından ilgi ile izlenen konferans, polyester, tekstil ve plastiklerdeki son durum ve inovatif yeniliklerin paylaşılması açısından izleyiciler tarafından verimli olarak nitelendirildi.

Sayfa başına dön