PAGÇEV'den Çevre ve Sağlık için Bisiklete Destek

20 Ağustos’ta pedallar geri dönüşüm için çevrilecek

Sürdürülebilir bir çevre ve geri dönüşüm bilinci gelişmek için Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan PAGÇEV bu kez “Bisiklet” ile yola çıkıyor. Bisiklet tutkunlarını çevrenin fahri elçileri olarak gören PAGÇEV, daha sağlıklı bir çevre için motorlu taşıt kullanımına alternatif olan bisikletin kullanımını özendirecek bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. PAGÇEV ve Beşiktaş Belediyesi’nin işbirliği ile 20 Ağustos 2017 Pazar günü Beşiktaş Demokrasi Meydanı’ndan başlanacak “Bisiklet Turu”na sağlıklı ve temiz bir çevre isteyen tüm bisiklet tutkunları bekleniyor.

Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı Geri Dönüşüm İktisadi İşletmesi) karbon salınımı azaltarak, doğal kaynakların korunması için bisiklet kullanımı bilincini yaygınlaştırmak üzere verdiği desteği özel bir etkinlikle birleştiriyor. “Geri dönüşüm için çevir” sloganıyla yola çıkan PAGÇEV, Beşiktaş Belediyesi işbirliği ile 20 Ağustos 2017 Pazar günü “Bisiklet Turu” düzenlemeye hazırlanıyor. PAGÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve PAGÇEV ekibi de çevre için bisikletini alıp gelen tüm bisiklet tutkunları ile birlikte pedal çevirecek.

“Geri dönüşüm için çevir” sloganıyla Beşiktaş Demokrasi Meydanı’ndan başlayacak bisiklet turuna katılanlar sahil yolundan Aşiyan Mezarlığı’na ulaşacak. Aşiyan Mezarlığı’na ulaştıktan sonra Beşiktaş’a dönülecek. Toplam 16 kilometre sürecek parkur, yine Beşiktaş Demokrasi Meydanı’nda son bulacak. Turun sonunda PAGÇEV sürpriz hediyeler dağıtacak.

Etiketler

Sayfa başına dön