Benoît Hennaut, yeni EuPC (Avrupa Birliği Plastik Mamül Üreticileri Derneği) Başkanı seçildi

Yavuz Eroğlu'da tekrar yönetime seçildi.

EuPC – Brüksel merkezli, Avrupa Plastik Mamul Üreticileri Birliği’nin Genel Kurulunda, Herige Group CEO'su Benoît Hennaut, dört yıllık başarılı yöneticiliğin ardından görevi devreden Renato Zelcher'in yerine 2022-2024 dönemi için yeni EuPC Başkanı seçildi. Brüksel’de gerçekleşen EuPC Genel Kurulunda, PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, EuPC Yönetim Kurulu Üyeliği görevine yeniden seçildi.

EuPC Genel Kurulu, bu yıl iki Belçikalı dernek, Agoria ve Essenscia - PolyMatters iş birliğiyle düzenlenen iki günlük Yıllık Konferans sırasında gerçekleşti. Her yıl düzenlenen iki günlük “Plastikle Döngüsel Bir Gelecek Konferansı“ Avrupa'daki COVID-19 salgını nedeniyle iki kez ertelendikten sonra, bu yıl Brüksel'deki Renaissance Hotel ve Concert Noble gibi seçkin mekanlarda herkese tekrar buluşma fırsatı sundu. EuPC üyeleri, geçen yılki sanal oturumdan sonra EuPC Genel Kurulu için fiziksel olarak tekrar bir araya geldiler.

150'den fazla katılımcı Brüksel'de EuPC Bölümleri ve Waste Free Oceans oturumlarına ve ana konferansa katıldı. EuPC, Agoria ve Essenscia – PolyMatters tarafından desteklenen iki günlük etkinlikte; sektör, plastik ürünlerin topluma faydalarını kamu kurumlarına kanıtlamak için döngüsellik konusundaki değer zinciri çabalarını sürdürmeye istekli olduğunu gösterdi. 

2022'de ilk görev süresi için EuPC Başkanı seçilen Hennaut, seçilmesinden sonra şunları söyledi: "Önümüzdeki 2 yıl için EuPC Başkanı seçilmek ve bu pozisyonda Renato Zelcher'in yerini almak bir onurdur. Önümüzde, Avrupa'daki plastik endüstrimizin döngüselliğine yönelik yıllara yayılmış fırsatlar ve güçlükler var. İhtiyaç duyulan bu dönüşüme, sektörümüzdeki inovasyon ve karbon tasarrufu sayesinde öncülük etmeye devam edeceğiz.

Avrupa Birliği dışından özel statü ile yönetime tekrar seçilen Yavuz Eroğlu ise “PAGEV olarak temel düsturumuz “Plastiğin Doğada Yeri Yok, Hayatımızda Yeri Çok, Dönüştürelim“. Dolayısıyla tüm Avrupa kıtasında geri dönüşümü arttıracak sistemler ve bilincin geliştirilmesi çok önemlidir. Hem Avrupa’da hem Türkiye’de bu konuda aktif çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

EuPC Hakkında
Avrupa merkezli 51 plastik derneğinin çatı örgütü olan EuPC Avrupa Plastik Üreticileri Birliği, 50 binden fazla plastik üreticisini temsil ediyor. Yıllık 280 milyar Euro’luk ciro yapan ve 1 milyon 600 bin kişinin çalıştığı Avrupa plastik endüstrisinin önderliğini yapan EuPC, Avrupa Birliği Parlamentosu’nda plastikle ilgili kararların alınmasında etkin bir rol üstleniyor. Birlik, çevre ve yeni düzenlemeler başta olmak üzere sektörü ilgilendiren tüm konularda söz hakkına sahip. 

Etiketler

Sayfa başına dön