DÜNYANIN 2. BÜYÜK PLASTİK FUARI 5 ARALIKTA AÇILIYOR

30 ülkeden toplam 1000 kişilik alım heyeti Plasteurasia Fuarı için Türkiye’ye geliyor

Her sene düzenlenen dünyanın en büyük ikinci, Avrasya’nın en büyük plastik fuarı PlastEurasia İstanbul 2018 için geri sayım başladı. Küresel ekonomideki tüm dalgalanmaya rağmen büyümesini sürdüren Türk plastik sektöründe gözler her yıl çok sayıda yeni işbirliğine imza atılan PlastEurasia Fuarı’na çevrildi. 5-8 Aralık 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek dev buluşmada dünyanın en büyük plastik üreticileri yerlerini alıyor. Ayrıca Rusya, Suudi Arabistan, Irak, Filistin, Yunanistan ve Azerbaycan başta olmak üzere otuzun üzerinde ülkeden bine yakın kişinin katılacağı alım heyeti organizasyonları ile yeni işbirlikleri fırsatı yaratılacak.

Plastik sektörünün buluşma noktası PlastEurasia İstanbul 2018, bu yıl 28. kez ziyaretçilerine kapılarını açacak. PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) ve TÜYAP iş birliğinde 05 - 08 Aralık 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Sektörün nabzını tutmaya bu yıl da devam edecek PlastEurasia 28. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı’nın açılış törenine; EuPC-Avrupa Plastik Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Renato Zelcher, PlasticsEurope Avrupa Hammadde Üreticileri Derneği İcra Direktörü Karl Foerster, ACC Amerikan Kimya Konseyi Genel Müdürü Keith A. Christman, GPCA Körfez Ülkeleri Petrokimya ve Kimya Birliği Genel Sekreteri Dr. Abdulwahab Al-Sadoun katılacak.

Avrasya’nın plastik sektörüne yönelik en büyük ticari buluşmasına Çin, Hindistan, Tayvan ve İran’dan milli katılım gerçekleşecek. Uzakdoğu ve Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar birçok ülkeden fuara katılacak sektör firmaları yeni işbirlikleri için ilk adımı atacaklar.

Üretim gücü ile Avrupa ikinciliğine ve dünya altıncılığına sahip olan Türk plastik sektörünün ev sahipliğinde, fuar süresince; plastik makineleri, kimyasal ve hammaddeler, makine yan sanayi, ısı ve kontrol cihazları ve kalıplar gibi birçok alanda en son teknoloji ürünler sergilenecek.

Türk plastik sektörünün hem Avrupa hem de kendi bölgesinde önemli bir güç haline geldiğini kanıtlayan PlastEurasia Fuarı, 2017 yılında 43 ülkeden bini aşkın firma temsilcisi ile yerli ve yabancı 50 binden fazla sektör profesyonelini ağırladı. Ayrıca Rusya, Suudi Arabistan, Irak, Filistin, Yunanistan ve Azerbaycan başta olmak üzere 31 ülkeden alım heyetlerine ev sahipliği yaptı.

B2B Toplantılara Ziyaretçiler Yön Verecek

PlastEurasia ziyaretçileri fuar süresince firma eşleştirmeleri sağlayan “MyTuyap Eşleştirme Sistemi”ni kullanılabilecek. Böylece ilgilendikleri alanlarda hizmet veren katılımcıları görüp, 7/24 toplantı organize edebilme ve doğrudan e-posta gönderebilme şansına sahip olacaklar. Fuar katılımcılarına en yüksek faydayı sağlamayı hedefleyen sistem sayesinde B2B toplantıları fuar öncesinde organize edebilecek.

TÜYAP’ta 10 salonda gerçekleştirilecek PlastEurasia İstanbul 28. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı’nı bu yıl yüzden fazla ülkeden 8 bine yakın uluslararası ziyaretçinin ve toplamda 60 bini aşkın sektör temsilcisinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Etiketler

Sayfa başına dön