Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği BURPAS Yönetim Kurulu PAGEV’i ziyaret etti!

Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği BURPAS Yönetim Kurulu PAGEV’i ziyaret etti

Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (BURPAS) Yönetim Kurulu Üyeleri, yeni seçilen PAGEV Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. BURPAS Yönetim Kurulu Başkanı İlker Biliktü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Gaga’nın yer aldığı ziyarette PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, 1. Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç, 2. Başkan Yardımcısı Reha Gür, Sayman Üye ve Makine Sektör Sorunları Koordinatörü Kadir Topuçar, İletişim ve Yayın Koordinatörü Murat Özadam ile PAGEV Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Çakar’da yer aldılar.

Bursalı plastikçilerin yeni bir örgütlenme çatısı altında 2011 yılında bir araya gelerek oluşturdukları Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı İlker Biliktü, öncelikle Başkan Yavuz Eroğlu nezdinde yeni PAGEV Yönetim Kurulu’nun başarılı çalışmalarının devamını diledi. İlker Biliktü, BURPAS’ın plastik ambalaj başta olmak üzere, inşaat, tarım, beyaz eşya, otomotiv, elektrik-elektronik ve imalat sanayinin diğer sektörleri için doğrudan ve dolaylı olarak, plastik hammadde ve yardımcı malzemesi, plastik yarı mamul ve bitmiş mamulleri imal eden Bursa’da yerleşik firmaların tümünü temsil ettiğini belirtti. Plastik sektörü için yapılacak tüm çalışmalarda üzerlerine düşen tüm katkıları esirgemeyeceklerini de ifade eden Biliktü, Türkiye genelinde tüm plastikçilerin ortak bir noktada tek bir ses olarak hareket etmelerinin önemini de vurguladı.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu’da BURPAS Yönetim Kurulu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Yönetim Kuruluna geldikleri ilk günden bu yana önemle ifade ettikleri birlik süreci ile ilgili gerçekleşen gelişimlerden de mutluluk duyduklarını söyledi. Sektörün tüm önemli kurumlarının ortak çabaları ile Türk plastik sektörünü hep birlikte hak ettiği yere taşıyacaklarını da belirten Eroğlu, “Plastik sektörümüzün önemli kurumları kendi oluşumlarında sorunları ve güncel konuları farklı yönleriyle istişare etmelidir. Ancak dışarıya karşı “Tek ve Gür Bir Ses” ile hareket eden bir sektör olmamız da son derece önemlidir. PAGEV olarak birlik ve beraberliğin önemini her platformda vurgulamaktayız. Bu anlamda yapılacak her çalışmaya, sektörün faydasına olan her konuda tüm olumlu adımlara kayıtsız ve şartsız olarak açığız” dedi. Birlik sürecinin ilk meyvesinin alındığını söyleyen Eroğlu, birlikte hareketle 4 emsal hammadde de vergi oranlarını sıfırlandığını da hatırlattı. PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, birlikten doğacak çok daha etkili kuvvetin, plastik sektörümüzü dünya pazarlarında daha ileriye taşıyacağına olan inancını da yineledi.

Etiketler

Sayfa başına dön