Avrasya'nın En Büyük Plastik Fuarı PLASTEURASIA, Covid koşullarında 60 Bini aşkın Profesyoneli bir araya getirdi!

Ülkemizin ve sektörümüzün itibarını arttıran, gelecek hedeflerini destekleyen ve işimize değer katan PLASTEURASIA Fuarı, PAGEV ve TÜYAP'ın örnek iş birliği ile 30 yıldan bu yana düzenlenmektedir. Dünyanın her sene düzenlenen en büyük ikinci, Türkiye’nin ve Avrasya’nın ise en büyük fuarı olan Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı PLASTEURASIA, hem Avrupa hem de kendi bölgemizde önemli bir güç haline gelmiştir. Dünya plastik endüstrisi, 1-4 Aralık 2021 tarihlerinde 30’uncu kez bölgedeki sektörün en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul’da buluştu. 30. PLASTEURASIA Fuarı'ndan çarpıcı anları izlemek için tıklayınız.

PAGEV ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. iş birliğiyle düzenlenen fuar, 4 gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. 120 bin metrekarelik alanda 854 katılımcı firma ile 60.742 ziyaretçiyi bir araya getiren fuar, önemli iş bağlantılarına sahne oldu. 138 ülkeden 8.971, Türkiye’nin dört bir yanından 51.771 ziyaretçiyi, Rusya’dan Ortadoğu ve Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyayı temsil eden 39 ülkeden 900’ün üzerinde alım heyetini ağırlayarak bu seneki ziyaretçi sayısında rekora imza attı. Fuar, yarattığı katma değerle plastik endüstrisinin geleceğine projeksiyon tuttu.

Plastik makinelerinden makine yan ve ara sanayi ürünlerine, ham madde ve kimyasallardan ısı kontrol cihazlarına kadar plastiğin alanına giren en yeni ürün ve teknolojilerin sergilendiği Plast Eurasia İstanbul, yüksek katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla 1-4 Aralık 2021 tarihlerinde uluslararası düzeyde verimli iş birliklerine elverişli ortam sundu. 60 bini aşan rekor bir ziyaretçi sayısı ile kapılarını kapatan fuar, ziyaretçilerini 120 bin metrekarelik alandaki fiziksel fuar ortamının yanı sıra, Tüyap’ın geliştirdiği online iş ağı platformu Business Connect Programı üzerinden dijital ortamda bir araya getirdi. 

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuara; Almanya, Rusya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Fas, Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Katar, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün, Güney Kore, Japonya ve Yunanistan başta olmak üzere 138 üzerinde ülkeden profesyonel ziyaretçi katıldı. Toplam 11 salonda yapılan ve her yıl kendi rekorunu geliştirerek büyüyen PLASTEURASIA Fuarı’nda; plastik makinelerinden kimyasallar ve hammaddelere, makine yan sanayiinden ısı, kontrol cihazları ve kalıplara kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteren uluslararası firmalar en son teknolojik ürünlerini sergilediler. 

Covid 19 pandemisi koşullarında rekorlara imza atan PLASTEURASIA Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı önümüzdeki yıl 23-26 Kasım 2022 tarihlerinde yapılacak olup, fuara standlı olarak katılım sağlayan PAGEV Üyelerine özel dönemsel avantajlı indirimleri ile katılımcılarına cazip işbirliği imkanları sunuyor. 


30. PLASTEURASIA Fuarı'ndan çarpıcı anları izlemek için tıklayınız.

PLASTEURASIA 2021 Fuarı Sonuç Raporunu incelemek için tıklayınız.

Etiketler

Sayfa başına dön