8 EYLÜL'DE EKONOMİ BAKANLIĞINDA TEBLİĞ TOPLANTISINA ÇAĞRI

8 EYLÜL’DE EKONOMİ BAKANLIĞINDA TEBLİĞ TOPLANTISINA KATKI ÇAĞRISI

Değerli Sektör Mensubumuz,

Bildiğiniz gibi hammadde ithalatında yaşanan sorunlarla ilgili olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde Ekonomi Bakanımız Sn. Nihat Zeybekçi'yi makamında ziyaret ederek, söz konusu problemleri ve çözüm önerilerimizi paylaşmıştık.

Bu toplantıda başka sorunlarımız ile ilgili görüşsek de aşağıdaki iki ana başlık üzerinde yoğunlaşılmıştı;

1. DİİB kapsaminda sektörümüzün kullandığı hammaddelere yönelik once ithal edip sonra ihraç etme şartının getirilmesi (önceden mamul ihracatı yapıp sonradan hammaddenin ithali kaldırılmıştır)

2. Geri dönüşmüş çapak, granül, offspect, widespect, nearprime malzemelerle ilgili yaşanan problemler.

Bu iki konu da birbiriyle direkt bağlantılı konulardır, çünkü ikisi de "Çevrenin Korunması Yönünden Kontrol Altında Tutulan Atıkların İthalat Denetimi Tebliği" ile ilgilidir.

Sn. Bakan bu görüşmede talebimiz üzerine geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştireceklerini söylemişlerdi. Nitekim bahse konu toplantı 8 Eylül 2015 tarihinde Bakanlığımız'da düzenlenecektir.

Bu toplantıya kadar sorunları olan tüm sektör mensuplarımızın Vakfımız Teknik Koordinatörü Yağmur Cengiz (0212 425 13 13, [email protected]) ile irtibata geçerek yaşadıkları somut sorunları ve kayıplarını paylaşmaları önemlidir.

Ayrıca toplantıya sektörümüzün tüm sivil toplum örgütlerinin ve bu konuda sorun yaşayan sektör mensup temsilcilerinin geniş katılımı çok büyük katkı verecektir.

250.000 çalışanı ve 14.000 firmasıyla plastik sektörünün, ekonomiye olan büyük katkısına devam edebilmesi için, tüm platformlarda haklı taleplerimizi dile getirmeye ve çözüm odaklı işbirlikleri yapmaya devam edeceğiz.

Vakfınız Hizmetinizdedir...

Bakanımızla dün yaptığımız görüşmeden bir kare
PAGEV Tanıtım videosu için lütfen tıklayın.

Saygılarımızla,

PAGEV

Etiketler

Sayfa başına dön