6. PAGEV Uluslararası Plastik Ambalaj Kongresi Programı Açıklandı

Tüm dünyada plastik karşıtlığı çığ gibi büyüyor. Bir yandan ekstra vergiler diğer yandan yasaklama kararları sektörümüzü tehdit ediyor. Peki, bu tehditleri fırsata çevirmek mümkün mü? 6. PAGEV Uluslararası Plastik Ambalaj Kongresi, sıcak gündemi ve çarpıcı konuşmacılarıyla sanayimizin çıkış yolunu aydınlatacak. Plastik ambalaj sektöründe artık bir marka haline gelen PAGEV’in bu dev organizasyonu, 22 Ekim 2019 tarihinde, Avrasya Ambalaj Fuarı'ndan bir gün önce, Swissotel The Bosphorus İstanbul’da “Plastik Ambalajda Güncel Tehditler ve Fırsatlar” ana teması ile düzenlenecek. Her yıl çıtayı daha da yukarıya taşıyan ve ambalaj sektörünün en önemli organizasyonlarından biri haline dönüşen 6. PAGEV Uluslararası Plastik Ambalaj Kongresi, bu yıl da Türkiye ve yurt dışından sektörün nabzını en iyi tutan isimleri buluşturacak.

Avrupa’da ilk örneklerini gördüğümüz plastik karşıtı uygulamaların rüzgârı Türkiye’yi de etkiliyor. Avrupa’da plastik ambalajlarla ilgili neler konuşulduğunu, Avrupa Birliği Komisyonu Politika Görevlisi Werner Bosmans ilk ağızdan PAGEV Kongresi’nde anlatacak. İtalyan Sert Plastik Ambalaj Üreticileri Birliği ProFood Başkanı Marco Omboni ise AB'nin tek kullanımlık ambalaj kısıtlamasının plastik sektörlerimize olan etkisini değerlendirecek.

Merakla beklenen 6. PAGEV Uluslararası Plastik Ambalaj Kongresi, EuPC Genel Müdürü Alexander Dangis, PlasticsEurope Bölgesel Direktörü Giuseppe Riva ve INEOS Styrolution Küresel Strateji Direktörü Johannes Musseleck gibi önemli isimleri “Döngüsel Ekonomi ve Sıfır Atık” panelinde ağırlayacak.

Kongrenin bir diğer flaş ismi dijital ambalaj trendinin dünyadaki en iyi uygulamalarından biri olan IoT Akıllı Ambalajın yaratıcısı Water.IO Başkan Yardımcısı Yoav Hoshen olacak. Ayrıca KlöcknerPentaplast, Unilever, Coca-Cola ve Danone gibi dev markalar, sürdürülebilirlik yaklaşımlarını ve ambalajdan beklentilerini "PAGÇEV ile Büyük Markalar için Ambalajda Sürdürülebilirlik" panelinde Kongre katılımcılarıyla paylaşacak. Son dönemde "Son Buzul Erimeden kitabıyla oldukça gündemde olan Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Levent Kurnaz Küresel Isınma ve Plastikler ilişkisini irdeleyecek.

Ambalaj Atıklarının Yetkilendirilmiş Kuruluşu PAGÇEV organizasyonunda, Akay Stand, Işık Plastik, Sem Plastik, Tesla Plastik, TSP Makina, Üner PlastikRecycling Industry ve KI Group sponsorluğunda düzenlenecek Kongre'de daha bir çok yerli ve yabancı uzmanlar konuşmacı olarak yer alacak. Detaylı kongre programına buradan ulaşabilirsiniz.

Ambalaj sektörünün bu yıl en çok konuşulacak etkinliğinde yerinizi almak için şu linkten kayıt yaptırmanız yeterli…

Şirketiniz ve markanızın görünürlüğüne büyük katkı sağlayacak sponsorluk seçeneklerimize de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Kongre Programı için tıklayınız.
Konuşmacılar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Dinleyici olarak kayıt için tıklayınız.
Sponsorluk Seçenekleri için tıklayınız.
Kongre hakkında detaylı bilgi için; www.turkishpic.com
Bir önceki kongrenin kısa videosu için tıklayınız.

 

Etiketler

Sayfa başına dön