15. PAGEV FİNANSAL RİSKLER VE YEŞİL DÖNÜŞÜM FIRSATLARI KONGRESİ SUNUMLARINI İSTİFADENİZE SUNUYORUZ

15. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi bu yıl “Global Ekonomide Arayışlar; Finansal Riskler ve Yeşil Dönüşüm Fırsatları ana temasıyla düzenlendi. 22 Kasım 2022 tarihinde Tüyap Palas Hotel İstanbul'da gerçekleşen kongrede, Türkiye ve yurt dışından kamu kurumu temsilcileri, uzmanlar ve sektör temsilcileri sektörün geleceğini global ekonomi çerçevesinden tartıştı. Ayrıca Kongrede “Upstream ve Downstream Endüstrilerinin Görünümü ve Gelecek Perspektifleri” başlıklı bir de panel gerçekleştirildi. 

15. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi Kısa Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız. 

Açılış konuşmasını Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Murat Zaman'ın gerçekleştirdiği Kongremizde;PAGEV Başkanı Sn. Yavuz EroğluTÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Bülent ÜNAL ve PAGEV Kongre Komitesi Başkanı Sn. Hamdi YAZIR'ın konuşmalarının ardından PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu'nun moderatörlüğünde, Körfez Petrokimya ve Kimyasallar Derneği Genel Sekreteri Abdulwahab Al-SadounEuPC Genel Müdürü Alexandre Dangis ve Plastics Europe Akdeniz Bölgesi Direktörü Giuseppe Riva nın yer aldığı panelde, önemli isimler upstream ve downstream endüstrilerinin görünümü ve gelecek perspektiflerini dinleyicilerle paylaştılar.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Zergül Özbilgiç’in yeşil finansman, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Döngüsel Ekonomi ve Atık Yönetimi Dairesi Başkanı Sadiye Bilgiç Karabulut’un yeşil mutabakat, ChemOrbis Genel Müdürü Alp Fehmi Özdenler’in plastik hammadde piyasalarına bakış, ENSİA Başkanı Alper Kalaycı’nın yeşil dönüşümde temiz enerjinin yeri konularını ele aldığı oturumda ise,  Coperion Gmbh Mühendislik Plastikleri Global Ürün Müdürü Eitel Oliver ileri dönüşüm konusuna değinerek, çift vidalı ekstrüder ile ileri dönüşüm üzerine çalışmalarını paylaştı.

Etkinliğin öğleden sonraki kısmında ise Ekonomist Ali Ağaoğlu’nun moderatörlüğünde, TOBB Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi Başkanı Ali Kantur, ARGUS Strateji ve İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Muhamad Fadhıl, TÜDAM Başkanı Vedat Kılıç'ın yer aldığı "Global Ekonomide Arayışlar; Finansal Riskler ve Yeşil Dönüşüm Fırsatları" konulu ikinci panel yapıldı.

TÜYAP etkinlik ponsorluğunda gerçekleşen ve BAYEGAN’ın Platin Sponsor, TSP Grup Makine’nın Öğle Yemeği Sponsoru, Arnica’nın Kahve Molası Sponsoru, Huzur Plastik ve Tanrıkulu Plastik’in Altın Sponsor, ARGUS’un Yaka Kartı Sponsoru, Coperion, DC Konsept ve SEM Plastik’in Gümüş Sponsor Akay Stand, Arbug, Erensoy Gıda, Former Makine, Hakan Gruo, Karataş Makine, Narin Kimya Plastik ve Starflot Plastik Kauçuk’un Roll Up Sponsoru olduğu Kongremize gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.Etkinliğimize katılamayan meslektaşlarımızın; kongremizde gerçekleşen tüm konuşmacıları izlemeleri ve yeni gelişmelerden faydalanabilmelerini sağlamak düşüncesiyle kongremizdeki konuşmaların tamamını aşağıdaki linkte paylaşıyoruz.

21 Kasım 2023'de yeni Kongremizde buluşmak üzere!

Kongrelerimiz ile ilgili detaylı bilgiye www.turkispic.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kongre Konuşma Video ve Sunumları

Kongre Fotoğrafları

Kongre Tanıtım Filmi

Etiketler

Sayfa başına dön